Czytaj więcej...

Kilka tygodni temu stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Powierzchnia dachu była niewystraczająca do zainstalowania systemu o mocy 8kW (pompa ciepła + potrzeby własne budynku). Na dodatek dach był płaski i trzeba było zamontować konstrukcję, która w żaden sposób nie mogła naruszać (dziurawić) pokrycia.

Czytaj więcej...

Wprowadzając do swojej oferty systemy fotowoltaiczne Viteco, Instal-Konsorcjum nie kierowało się jedynie doraźną chęcią nadążenia za aktualnymi trendami rynkowymi. Głównym powodem wprowadzenia fotowoltaiki była chęć stworzenia kompletnej oferty systemów OZE dla naszych Klientów.

Podczas szkoleń poruszaliśmy zagadnienie problemów związanych z akcjami pożarniczymi w budynkach wyposażonych w systemy fotowoltaiczne. Zwróciliśmy uwagę na niebezpieczeństwo porażenia osób gaszących pożar  w postaci porażenia prądem stałym z modułów fotowoltaicznych.

Czytaj więcej...

W załączeniu znajdziecie Państwo zapisy dotyczące nowej wersji Programu Czyste Powietrze.

Wielu instalatorów systemów fotowoltaicznych swoje doświadczenie montażowe (nie elektryczne) zdobywało montując kolektory słoneczne. Poza standardowym montażem na dachu skośnym w przypadku kolektorów słonecznych często widywało się je montowane na dachach płaskich (szkoły, szpitale, ośrodki zdrowia, urzędy publiczne itp.) lub na gruncie. Ze względu na konstrukcje kolektorów słonecznych w zasadzie 100% tych montaży wykonywana była na konstrukcjach z pionową orientacją kolektora.