Uniwersalny zamiennik pompy kotłowej oraz idealnie dopasowana pompa do wszystkich domowych systemów grzewczych.

Czy to jest możliwe?

 

Firma Grundfos jest producentem niezawodnych produktów o wysokiej efektywności energetycznej, ale również podejmuje skuteczne działania zmniejszające  oddziaływanie tych produktów na zmiany klimatyczne. W systemach grzewczych w całej Europie zainstalowanych jest ponad 50 milionów starych, bardzo energochłonnych pomp obiegowych. Zasilane są one energią elektryczną, której produkcja oparta jest w ponad 80% na paliwach nieodnawialnych, co jest także przyczyną pojawiania się smogu, tak bardzo dokuczliwego dla ludzi w Polsce – szczególnie w ostatnim roku. Pompy te zamontowane są w większości w kotłach gazowych.
W Polsce mamy ponad 100 różnych modeli kotłów, a średni czas ich użytkowania to ponad 15 lat. Pompy kotłowe opisane są kodami producentów urządzeń grzewczych, dlatego dobór i zamiana  jest uciążliwa. 

 

ALPHA1 L razem z aplikacją Grundfos GO Replace to dla Instalatora wiarygodny i niezawodny partner przy wymianie starej lub uszkodzonej pompy kotłowej. Aplikacja obejmuje ponad 10.000 różnych typów pomp obiegowych Grundfos wyprodukowanych od 1990 roku.

 

Wymiana pompy krok po kroku

1. Pobierz aplikację GO Replace i otwórz ją na twoim smartfonie lub tablecie.

2. Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej z numerem katalogowym lub wprowadź go ręcznie. Tabliczka znamionowa znajduje się na głowicy pompy. Numer katalogowy oznaczony jest symbolem P/N i składa się z ośmiu cyfr. 

3. Sprawdź poprawność numerów katalogowych. 

4. Odczytaj zamiennik. Aplikacja wskaże nie tylko najlepszy zamiennik, ale poda wskazówki dotyczące podłączenia i ustawienia pompy oraz poinformuje czy możliwa jest wymiana tylko głowicy pompy. Jest to szczególnie ważne przy wymianie pomp w starych kotłach.

 

ALPHA1 L może być instalowana we wszystkich rodzajach instalacji grzewczych ze zmiennym lub stałym natężeniem przepływu. Intuicyjnie, za pomocą jednego przycisku, na panelu sterującym wybierany jest odpowiedni tryb regulacji. Na panelu znajdują się czytelne oznaczenia, takie jak tryb ogrzewania podłogowego czy grzejnikowego oraz trzy stałe prędkości obrotowe. Prędkość może być również regulowana za pomocą niskonapięciowego sygnału PWM. Ta funkcja wykorzystywana jest  szczególnie przy współpracy pompy z kotłem gazowym.

 

b_250_250_16777215_00_images_2019_grundfos_A1_L.jpg