Ogrzewanie podłogowe jest dziś bardzo popularnym systemem grzewczym. Zastosowanie tego typu ogrzewania nie tylko poprawia walory estetyczne wnętrza, ale również zapewnia osiągnięcie znacznych oszczędności, a co najważniejsze pozwala uzyskać rozkład temperatur w pomieszczeniu najbardziej zbliżony do idealnego. Aby zapewnić dokładność i wygodę sterowania, a tym samym zwiększyć wydajność i oszczędność systemu grzewczego, warto stosować strefowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym.

 

Inwestycja w zakup konkretnych produktów zwraca się w zależności od wartości systemu i indywidualnych preferencji cieplnych użytkownika w czasie od jednego do maksymalnie trzech lat. Zastosowanie nowoczesnej technologii, nieskomplikowanej obsługi oraz montażu, a także stylowy wygląd gwarantują funkcjonalność urządzeń marki QIK.

 

Producent oferuje możliwość dobrania indywidualnego systemu spośród wersji bezprzewodowej oraz przewodowej. Dedykowane algorytmy TPI, PWM oraz VP zaimplementowane w regulatorach temperatury QIK serii HTR, gwarantują użytkownikowi utrzymanie i osiągnięcie zadanej temperatury w danym pomieszczeniu. Funkcje zapewniają precyzyjne utrzymanie temperatury oraz zapobiegają przegrzaniu lub wychłodzeniu pomieszczeń. Ponadto funkcja VP zapewnia poprawność działania zaworów, nawet w okresie poza sezonem grzewczym. Uruchamia zawory raz w tygodniu, aby zapobiec uszkodzeniu lub zastaniu zaworu. 

 

Decydując się na ogrzewanie bezprzewodowe, nie musisz martwić się o kłopotliwe remonty, jakie zazwyczaj wiążą się z montażem przewodowego systemu sterowania ogrzewaniem – instalacja w systemie bezprzewodowym przebiega całkowicie bezinwazyjnie. Bateryjne regulatory bezprzewodowe QIK HTRS-RF oraz QIK HTRP-RF to produkty, dzięki którym ogrzewanie podłogowe zapewnia dopasowany do indywidualnych potrzeb komfort cieplny. Podstawową zaletą regulatorów marki QIK jest możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu osobno w celu osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego, co wprost przekłada się na wymierne oszczędności zużycia energii sięgające nawet do 35%. Bezprzewodowa listwa sterująca QIK KL08RF zapewnia pewne i bezpieczne połączenie regulatorów z indywidualnych stref grzewczych. Z listwą sterującą QIK KL08RF można połączyć do 8 regulatorów temperatury i do 24 siłowników.

 

W wersji przewodowej występują regulatory zasilane napięciem 230V AC dające duże możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb – QIK HTRS230 oraz QIK HTRP230 jak również regulator manualny QIK HTR230, gdzie zadaną temperaturę można w łatwy sposób ustawić za pomocą pokrętła. Najważniejszym elementem w wersji przewodowej QIK jest centralna listwa ogrzewania podłogowego QIK KL06, wyposażona w moduł sterowania pompą QIK PL06 zapewniająca proste, pewne i bezpieczne połączenia regulatorów temperatury z indywidualnymi strefami grzewczymi. Listwa QIK KL06 umożliwia podłączenie 6 różnych stref i aż do 24 siłowników na pętlach ogrzewania.

 

Jako dopełnienie systemu oferujemy siłowniki termoelektryczne QIK T30NC oraz QIK T28NC służące do otwierania i zamykania zaworów i wkładek termostatycznych na rozdzielaczach. Siłowniki termoelektryczne są dostępne w wersji 230V, w dwóch rozmiarach gwintów M28x1,5 i M30x1,5. 

 

b_250_250_16777215_00_images_2019_salus_qik_ppt.jpg