Rok 2019 przynosi wiele nowości w ofercie produktowej concept by Womix. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyliśmy kilka produktów, które uzupełniają ofertę marki concept by Womix. Poszerzenie asortymentu odbyło się na wielu polach, zarówno w segmencie regulacji, jak i systemów zabudowy kotłowni – od rozbudowy małych kotłowni po systemy dla instalacji przemysłowych.

Dwa rodzaje zaworów mieszających GZM

Do całej dotychczasowej rodziny zaworów GZM dodaliśmy dwa nowe typy o mniejszych wymiarach, lecz wysokim współczynniku przepływu kv (6,3). Pierwszy z zaworów o gwincie 1/2” uzupełnia gamę zaworów z gwintem wewnętrznym, natomiast drugi z nich to zawór z gwintem zewnętrznym 1”. Największą ich zaletą są małe gabaryty sprawiające, że mogą znaleźć zastosowanie w każdej domowej kotłowni.

 

Kompletny system regulacji kotłowni dla dwóch obiegów grzewczych MIX P

Pierwszą nowością w ofercie systemów zabudowy kotłowni jest system regulacji ze sprzęgłem hydraulicznym MIX P występujący w trzech gotowych wariantach wykonania. Zestaw służy do obsługi dwóch obiegów grzewczych jednocześnie łącząc je ze źródłem ciepła. Składa się on ze zwrotnicy hydraulicznej wyposażonej w izolację, odpowietrznik automatyczny i zawór spustowy oraz dwóch grup pompowych bez izolacji z zaworami kulowymi. System zapewnia obsługę instalacji na dwa obiegi grzewcze w instalacjach do 40 kW.

 

System grup pompowych DN 20 w izolacji

Drugim wprowadzonym produktem jest cały system zabudowy kotłowni DN 20, w skład którego wchodzą nowe rodzaje grup pompowych, rozdzielacz i zwrotnica hydrauliczna. Grupy pompowe występują w trzech wariantach – bezpośrednia, z mieszaczem obrotowym lub mieszaczem termostatycznym. Największą zaletą systemu jest jego kompaktowość, która w obecnie budowanych kotłowniach ma ogromne znaczenie. Dla przykładu – zestaw na 2 obiegi grzewcze ma tylko 360 mm długości.

 

Systemy zabudowy kotłowni do mocy 520kW

Zupełną nowością i wyróżnieniem spośród ofert innych firm są systemy zabudowy kotłowni do mocy 520 kW, które dostępne są w naszym portfolio od początku kwietnia 2019. W skład całości systemu wchodzą zarówno nowe rozdzielacze i zwrotnice hydrauliczne, jak i grupy pompowe DN 25, DN 32, DN 40 oraz DN 50. Całość posiada izolację EPP minimalizującą straty ciepła instalacji grzewczej. Wszystkie przyłącza rozdzielaczy, zwrotnic i grup pompowych bazują na połączeniach kołnierzowych wymaganych przy łączeniu urządzeń tej mocy i wielkości. 

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze nowości szybko zyskają uznanie w Państwa oczach i sprawią, że marka concept by Womix będzie jeszcze popularniejsza. Więcej szczegółowych informacji na temat tych produktów znajdą Państwo w kolejnym wydaniu Biuletynu Instal-Konsorcjum.

b_250_250_16777215_00_images_nowosci_womix_zawory.jpg

 

b_250_250_16777215_00_images_nowosci_womix_MIX_P.jpg

b_250_250_16777215_00_images_nowosci_womix_grupa_DN_20.jpg

b_250_250_16777215_00_images_nowosci_womix_system.jpg