Rynek urządzeń grzewczych czeka w najbliższym czasie dużo zmian, a wynikają one z wejścia w życie zaostrzonych wymogów dyrektywy ErP. 

Nowe wytyczne obowiązywać będą od 26 września 2018 roku, dlatego też jesienią w ofercie firmy Termet S.A. dostępne będą nowe gazowe podgrzewacze wody z serii Eco:

• TermaQ Electronic Eco

• TermaQ Aqua-Power Eco

• TermaQ Primo Eco

• Aqua Comfort Eco

które spełniają rygorystyczne wymogi dyrektywy ErP odnośnie m.in. poziomu emisji tlenków azotu. Dzięki zastosowaniu w podgrzewaczach wysokowydajnego palnika poziom NOx nie przekracza w nich wartości 56 mg/kWh, przez co są niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

TermaQ Electronic Eco, TermaQ Aqua--Power Eco i TermaQ Primo Eco – nowoczesne podgrzewacze wody z otwartą komorą spalania 

TermaQ Electronic Eco jest zmodernizowaną wersją obecnie produkowanego i znanego na rynku podgrzewacza TermaQ Electronic, natomiast TermaQ Aqua-Power Eco to unowocześniona wersja podgrzewacza TermaQ Aqua-Power. W wersji Eco zastosowany został udoskonalony wymiennik ciepła, który umożliwia efektywniejsze ogrzewanie wody. 

W palniku chłodzonym wodą zwiększono powierzchnię wypływu mieszanki gazowo-powietrznej, co zapewnia niskoemisyjne spalanie, a jednocześnie daje zwiększoną efektywność urządzenia.

 

TermaQ Primo Eco 

W przypadku podgrzewacza TermaQ Primo Eco, który posiada elektroniczny sterownik, układ automatyki dostosowuje moc grzewczą do natężenia przepływającej wody. Cały proces odbywa się automatycznie, dzięki czemu woda w punkcie poboru posiada stałą temperaturę. Wartość temperatury można w łatwy sposób zmieniać na panelu sterownika podgrzewacza za pomocą przycisków MIN i MAX. W podgrzewaczu zastosowano palnik nadmuchowy, który zapewnia niskoemisyjny proces spalania. Zaletą urządzenia jest szeroki zakres modulacji. 

 

Aqua Comfort Eco – nowoczesny podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania

Aqua Comfort Eco to jedyny w ofercie podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania, który dostępny jest w dwóch zakresach mocy: 19 i 23 kW. Dzięki zamkniętej komorze spalania praca urządzenia jest niezależna od warunków panujących w pomieszczeniu, a więc jest on idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie występuje słaby ciąg kominowy. 

Dodatkową zaletą wszystkich gazowych podgrzewaczy wody z serii Eco jest nowoczesny design, który sprawia, że urządzenie idealnie komponuje się z wystrojem każdego wnętrza.

Zmiany w przepisach, które zaczną obowiązywać 26.09.2018 roku, dotyczą nie tylko gazowych podgrzewaczy wody, ale również kotłów standardowych z otwartą komorą spalania, dlatego kocioł MiniMax Elegance zostanie zastąpiony nowoczesnym i ekologicznym modelem MiniMax Eco

b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_TermaQ-electronic-eco-.png

b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_Aqua-comfort-Eco.png