Zazwyczaj nowe lub modernizowane systemy grzewcze w domkach jednorodzinnych instalator wykonuje, bazując przede wszystkim na własnej wiedzy i doświadczeniu. Rzadko dysponuje projektem instalacji. W związku z tym trudno ocenić jaki konieczny jest przepływ czynnika grzewczego, żeby zapewnić wymagany komfort cieplny w każdym pomieszczeniu.

Firma Grundfos w 2016 roku wprowadziła unikatowy system ALPHA3 do hydraulicznego równoważenia domowych systemów grzewczych wszystkich typów – ogrzewania grzejnikowego, podłogowego i mieszanego grzejnikowo-podłogowego. Pozwala skutecznie wyrównoważyć hydraulicznie pracującą instalację. Bardzo dobra ocena systemu, ale również uwagi ze strony instalatorów spowodowały, że Grundfos wprowadza w drugiej połowie 2018 roku dwie nowe pompy obiegowe – ALPHA2 i ALPHA3.

ALPHA2 model E została wyposażona dodatkowo w funkcję hydraulicznego równoważenia instalacji grzewczych. System składa się z trzech elementów – pompy ALPHA2, modułu komunikacyjnego ALPHA Reader oraz bezpłatnej aplikacji Grundfos GO Balance, którą można pobrać na smartfon. Rzeczywiste wartości przepływu i strat ciśnienia są przesyłane z pompy za pomocą sygnału optycznego do modułu komunikacyjnego zamontowanego na pompie i dalej drogą radiową za pomocą Bluetooth na urządzenie mobilne, na którym jest zainstalowana aplikacja. Aplikację Grundfos GO Balance można pobrać z App Store lub Google Play. Pozostałe unikatowe funkcje, takie jak AUTOADAPT, tryb letni pracy, niezawodny rozruch, zabezpieczenie przed suchobiegiem, zostały wbudowane w nową ALPHA2.

Nowa ALPHA3 jest zaawansowaną pompą obiegową dla domowych systemów grzewczych z dwukierunkową komunikacją z mobilnymi aplikacjami Grundfos GO Remote i Grundfos GO Balance. Sterowanie wszystkimi funkcjami jest możliwe tylko za pomocą tych aplikacji. Grundfos GO Remote jest dla instalatora łatwym i niezawodnym narzędziem do sterowania pompami podczas instalowania, uruchamiania i serwisowania nie tylko ALPHA3, ale również wszystkich produktów Grundfos w wersji elektronicznej. 

Sterowanie za pomocą aplikacji GO Remote umożliwia:

• wybór optymalnego punktu pracy i trybu regulacji,

• szybki dostęp do informacji o parametrach pracy pompy,

• generowanie raportu pracy, alarmów i ostrzeżeń,

• programowanie czasu pracy pompy w zależności od wymagań,

• równoważenie hydrauliczne bez konieczności instalowania modułu komunikacyjnego Alpha Reader,

• sterowanie zdalne pompą zainstalowaną w trudno dostępnych miejscach. 

b_250_250_16777215_00_images_biuletyn_grundfos.jpg