b_250_250_16777215_00_images_promocje_promocja-ogrodowa-wilo-2015.jpgKalendarzowa wiosna pozwala nam na stopniowe myślenie o wiosennych porządkach w ogrodach i domkach letniskowych. Przygotowując się do sezonu wiosennego, warto przeanalizować stan zainstalowanych pomp.

Pierwszą sprawą, która może zaskoczyć użytkownika, to wiosenne roztopy. Nagły wzrost temperatur w pierwszych tygodniach wiosny powoduje, że w naszych piwnicach może pojawić się woda. To powoduje szkody materialne i jest przyczyną dyskomfortu użytkowników budynków. W takich sytuacjach pomocnym rozwiązaniem są niezawodne pompy zatapialne Wilo-Drain TM/TMW/TMR bądź TS/TSW. Szeroki zakres typoszeregu pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę oczekiwań Klienta.

Rodzina pomp zatapialnych Wilo-Drain TM swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej proporcji ceny do jakości zastosowanych materiałów/technologii oraz żywotności urządzenia.

• Podstawowa wersja pompy Wilo-Drain TM wyposażona jest w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla.

• Rozbudowana wersja Wilo-Drain TMW posiada opatentowany system „Twister”, zapewniający stałe utrzymywanie czystości zbiornika.

• Wersja Wilo-Drain TMR pozwala na odprowadzanie wody zanieczyszczonej z dokładnością do minimalnego poziomu resztkowego, wynoszącego 2 mm nad podłożem!

Dodatkowo dla bardziej wymagających instalacji, wprowadzona została wersja zatapialnych pomp Wilo-Drain TS/TSW, charakteryzujących się konstrukcją i zastosowaniem materiałów zwiększających żywotność i wytrzymałość pracy pomp. Jeżeli w piwnicy zamontowana jest jedna z zatapialnych pomp Wilo-Drain, użytkownik może spać spokojnie, bo problem odprowadzania wód roztopowych bądź opadowych został rozwiązany.

Kolejnym ważnym aspektem, który pojawia się po okresie zimowym, gdy przygotowujemy domki letniskowe do stałego użytkowania, jest zaopatrzenie w wodę do celów spożywczych i sanitarnych. Odpowiedzią na te potrzeby są hydrofory oraz pompy głębinowe w wersji „Plug&Pump”, czyli gotowe do podłączenia i eksploatacji. W przypadku, gdy lustro wody w studni wierconej lub kopanej występuje nieznacznie poniżej poziomu gruntu, zachęcamy do zastosowania kompletnych zestawów hydroforowych Wilo-Jet WJ lub Wilo-MultiCargo MC. W obu przypadkach oferujemy skompletowane, gotowe do podłączenia urządzenia zbudowane z samozasysającej pompy wirowej, naczynia membranowego oraz armatury kontrolno-pomiarowej w postaci przełącznika ciśnieniowego i manometru.

Jeżeli jednak poziom lustra wody w studni znajduje się poniżej ok. 7 m od poziomu gruntu, gdzie pompy samozasysające nie spełniłyby już swojego zadania, polecamy pompy głębinowe z typoszeregu Wilo-Sub TWI 5. Te wysokociśnieniowe pompy zatapialne wyposażone są w specjalny silnik z własnym chłodzeniem, pozwalającym na montaż pompy w studniach kręgowych bez konieczności stosowania płaszczy chłodzących. Pompy te, podobnie jak wspomniane wcześniej hydrofory, oferowane są w wygodnej wersji „Plug&Pump” oraz wyposażane w niezbędne do pracy akcesoria, takie jak: układ sterowania, filtr ssawny wraz z wężem oraz zawór bezpieczeństwa. W ofercie dostępne także same pompy wirowe w ramach tego typoszeregu.

Od 1 marca 2015 r. wybrane pompy ogrodowe Wilo są objęte promocją! Do zakupionych produktów dodawany jest 4-elementowy zestaw myjący. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Szczegóły promocji w tym artykule.

Bartosz Tywonek

www.wilo.pl